Wędkarze z Bobowej szkolili się u Mistrza (TV)

W trzeci weekend listopada br. z Bobowej wyruszyła grupa miłośników wędkarstwa, skupiona wokół firmy Przewodnicy Wędkarscy&Integracja. Celem wyprawy było dwudniowe szkolenie w połowie głowacicy metodą muchową pod czujnym okiem Adama Sikory, czołowego muszkarza w Polsce i zagranicą.

Powitania przewodników oraz przyjaciół z Vision Fly Fishing Polska dokonał Tomasz i Małgorzata Obrzutowie, właściciele firmy Przewodnicy Wędkarscy&Integracja. Początek dwudniowego szkolenia był okazją do wręczenia mistrzowi Sikorze drewnianej, potężnej figury przedstawiającej głowacicę z okolicznościowym grawerem. W czasie krótkiej narady ustalono miejsce pierwszego połowu – dolną część Dunajca (poniżej zapory w Niedzicy). To właśnie w Sromowcach ośmiu wędkarzy próbowało swego szczęścia w złapaniu głowacicy. Warunki pogodowe sprzyjały wędkowaniu jednak mętna woda pokonała się barierą nie do pokonania. Przez kilka godzin uczestnicy wyjazdu mieli możliwość podpatrzenia technik oraz metod połowu na muchę, zaś liczne porady przewodnikom z bobowskiej firmy udzielał Adam Sikora dwukrotny wicemistrz świata wędkarstwie muchowym. Mimo, że żadnemu członkowi ekipy nie udało się „wyciągnąć na brzeg” ryby doszło do kilkukrotnego kontaktu z głowacicą. Ten symboliczny akcent wprawił w dobry humor wędkarzy podczas wieczornej integracji, podczas której nie zabrakło rozmów o historii wędkarstwa w Polsce oraz wielu pytań do mistrza związanych z pasją wędkowania.

Drugi dzień szkolenia powitał wszystkich uczestników mroźnym wiatrem oraz temperaturą bliską zero stopni Celsjusza. Wobec wcześniejszego niepowodzenia w dolnej partii Dunajca na niedzielę wybrano górną część górskiej rzeki – w okolicach miejscowości Łopuszna. Tym razem swoją znajomością terenu służył dodatkowo Wojciech Kudłacz (Fly Fishing in Poland). Nadzieje wędkarzy zwiększyła złapana troć, jednak sama „głowatka” nie dała się zwieść nawet najlepiej przygotowanym muchom. Trening pod okiem mistrza okazał się bezcenną wartością dwudniowego wyjazdu w Pieniny.

Wszystkie zainteresowane wędkarstwem osoby zapraszamy do odwiedzania strony internetowej: www.wedkarstwo-integracja.pl oraz facebookowego profilu tej firmy. Znajdziecie tam informacje o ofercie oraz aktualności związane z wędkowaniem. Przypomnijmy firma Przewodnicy Wędkarscy & Integracja zajmuje się nie tylko przeprowadzaniem wypraw pod okiem przewodników wędkarskich ale także organizacją czasu wolnego m.in. jazda samochodami terenowymi, gra w paintball, marsze na orientacje i wiele innych.

źródło: Bobowa24


 

Łukasz Augustyn

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked *