Wiosenne wędkowanie na odcinku specjalnym Dunajec (TV)

Początkiem kwietnia, kiedy zrobiło się już cieplej postanowiliśmy, w któryś z weekendów wyruszyć na ryby. W niedzielę skoro świt wyjechaliśmy nad Dunajec aby wędkować na odcinku specjalnym.

Naszym towarzyszem był Wojtek Kudłacz, któremu szczęście sprzyjało – wyholował kilka „kropków” powyżej 50 cm a to wzmagało nasz apetyt na dobry wynik. Należy podkreślić, że pogoda była przepiękna a warunki wprost idealne. Przełożyło się to niestety na ilość wędkujących, którzy przybywają na ten odcinek z całej Polski. Nie brakowało też obcokrajowców, głównie z Czech i Słowacji. Zapowiadała się więc świetna zabawa. Zadziwiające jest to, że pomimo takiej liczby osób panuje spokój. Wędkujących cechuje wysoka kultura osobista i szacunek do przyrody. Napotkani wymieniają się poglądami na temat łowienia a czasem nawet sztucznymi muszkami. Ludzie z rybami obchodzą się delikatnie, co sprawia, że te wracają do wody w znakomitej kondycji. Miło byłoby gdyby taka atmosfera, jak wśród muszkarzy na OS Dunajec panowała na łowiskach w całej Polsce.

Ze względu na sporą liczbę wędkujących podzieliliśmy się na kilka mniejszych ekip stąd nie wszyscy tym razem połowili. Ryby też nie współpracowały zbyt chętnie – przy dnie był sporo pokarmu a większe osobniki niechętnie wypływały w wyższe partie wody. Za radą Wojtka postanowiliśmy łowić metodą żyłkową. Umożliwiło to dokładne obłowienie głębszych dołków ze sporym uciągiem i zaowocowało wyholowaniem kilku przepięknych ryb.Najskuteczniejszą przynętą okazała się popularna brązka, wzbogacona drobnymi elementami w błyszczących, jaskrawych kolorach. Z tego miejsca gratulujemy Tomkowi Obrzutowi, który wyholował potokowca na 52 cm. Najwięcej połowił oczywiście Wojtek, który najlepiej zna wodę i wie jak się dobrać do tych mało skorych do współpracy pstrągów. To był piękny dzień, znakomita pogoda i świetna atmosfera. Wszyscy życzylibyśmy sobie jak najwięcej takich wypadów. Niestety trzeba było wracać do codziennych obowiązków.

Poniżej film, w którym gościnnie wystąpiliśmy:

Okaz złowiony przez Szymona na rzece Biała, w drugiej połowie kwietnia.
13055797_571510203011227_7343182250227212457_o

 

Mateusz Książkiewicz

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked *